Мета: визначити причини,
Другої світової війни, залучаючи історичну карту, характеризувати основні політичні події
напередодні 1939 року; розвивати в учнів вміння
встановлювати причиново-наслідкові зв’язки, працювати з історичними джерелами,
робити висновки таузагальнення;розвивати
критичне мисленняучнів,долучати учнів
до проведення дебатів, сприяти патріотичному вихованню учнів. Тип уроку: урок-дебати Хід уроку: І. Організаційний момент уроку ІІ . Актуалізація опорних знаняРобота з картою «Європа напередодні
Другої світової війни»Учні знаходять на карті провідні країни світу,
пригадують, до яких типів держав вони належать, які між ними існували
суперечності.Бесіда1. Яку політику проводили тоталітарні і яку
демократичні країни в 30-х роках? Наведіть приклади.2. Чому не була створена
система колективної безпеки?4. Чому Ліга Націй і
демократичні сили світу не змогли перешкодити агресорам у здійсненні їхніх
планів? ІІІ . Мотивація
навчальної діяльностіУ ч и т е л ь. Друга
світова війна стала найбільш масштабною і найбільш жорстокою в історії людства.
Воєнні дії відбувалися на території Європи, Азії, Африки й Австралії, на усіх
морях і океанах.У війні брала участь 61
країна світу, 80 % населення Землі. На території 40 країн було мобілізовано 110
мільйонів чоловік; втрати сягнули 50–55 мільйонів. Війна знищила тисячі міст і
сіл, безліч матеріальних цінностей та визначних пам’яток культури. У ході війни
вперше були застосовані нові види зброї, у тому числі атомна бомба. Причини, характер,
періодизація Другої світової війниУ ч и т е л ь. Жахливі
наслідки Другої світової війни вимагають осмислення й опанування кожним новим
поколінням, засвоєння нами конче необхідних й актуальних уроків історії, адже
кожного з нас турбує питання, чому так сталося.Питання про причини Другої
світової війни залишається в історичній науці досить дискусійним і не має
однозначної відповіді.Ключем до їх розуміння повинна стати оцінка війни як
продовження політики певної держави, насамперед її правлячих кіл,
насильницькими засобами.1.
Версальсько-Вашингтонська система, яка зумовила нове загострення міжнародних
суперечностей.2. Нерівномірність
економічного і політичного розвитку провідних країн світу.3. Світова економічна
криза 1929–1932 рр. («Велика депресія»), яка ще більше поглибила суперечності
між великими країнами.4. Прагнення агресивних
держав до нового поділу світу, загарбання колоній, джерел сировини та ринків
збуту.5. Політика
«умиротворення» агресора з боку правлячих кіл Великобританії
Учні діляться на дві команди.1-ша: твердження - «Другій світовій війні запобігти було неможливо».2-га-спрощення: « Другій світовій війні запобігти було можливо».Команди отримують кейси-пакети з документами. Ознайомлення з змістом - 7 хв. Виступ команди
твердження. Використання
дефініцій: Ліга Націй, Версальско - Вашингтонська система, політика «умиротворення» агрессора.
Учні діляться на дві команди.1-ша: твердження - «Другій світовій війні запобігти було неможливо».2-га-спрощення: « Другій світовій війні запобігти було можливо».Команди отримують кейси-пакети з документами. Ознайомлення з змістом - 7 хв.
Потім
виступає команда
спрощення. На
виступ -10 хвилин. Перемога визначається
переконливістю фактів.
ІV. Сприйняття та
усвідомлення навчального матеріалу та Франції у поєднанні з
американською політикоюізоляціонізму.
VI. Домашнє
завдання
Немає коментарів:
Дописати коментар